دمپایی عربی یک تکه مهریه دختری در تاجیکستان

چکمه های دمپایی عربی یک تکه بیشتر توسط خانم ها پوشیده می شود و برای محافظت از پاها در فواصل کوتاه می توان آنها را در بیرون پوشید. اما نباید آنها را با چکمه های استاندارد اشتباه گرفت.

باز: همانطور که از نام آن پیداست، این دمپایی هایی هستند که پاشنه پا را باز می گذارند، بنابراین می توانید پای خود را به راحتی داخل و خارج کنید.

لایه روی انگشتان پا و جلوی پا معمولاً از پارچه ساخته شده است، اگرچه می تواند از هر ماده ای باشد. این نوع دمپایی معمولاً با افراد مرفه همراه است و اغلب دارای الگوهای تزئینی است.

دمپایی پاشنه باز معمولا توسط هتل های پنج ستاره توزیع می شود. نقطه ضعف دمپایی پاشنه باز این است که از پاشنه پا پشتیبانی نمی کند، بنابراین برای پیاده روی در مسافت قابل توجهی طراحی نشده است.

دمپایی های پاشنه باز که احتمالاً شناخته شده ترین نسخه دمپایی های پاشنه باز هستند، هم روباز و هم پاشنه باز هستند و عمدتاً در ساحل یافت می شوند. با این حال، فلیپ فلاپ ها را می توان در فضای باز و زمانی که دما گرم است پوشید.

فلیپ فلاپ ها شبیه لغزنده هستند، اما دو تفاوت وجود دارد. فلیپ فلاپ ها اغلب از مواد نرم و انعطاف پذیر بر خلاف لغزنده های سفت ساخته می شوند. و، دمپایی های دمپایی دارای بند هستند که انگشتان پا را می پوشاند و بین انگشت شست پا و انگشت دوم پا متصل می شود.

نام خود از صدای سیلی می آید که هنگام راه رفتن خم می شود. دمپایی‌ها اغلب از نظر رنگ یا طرح بسیار ساده هستند، زیرا در اصل برای راحتی طراحی شده‌اند و نه ظاهر.

تفاوت اصلی صندل با دمپایی در این است که صندل ها از بند برای چسباندن کف پا و پیچیدن دور مچ پا استفاده می کنند و در صندل ها از بند Y شکل برای نگه داشتن کف پا استفاده می شود اما هیچ بند برای محکم کردن مچ پا ندارد.

این یک نوع دمپایی است که برای شبیه سازی صندل طراحی شده است. صندل ها در اصل یک زیره با بندهایی هستند که آنها را به پا متصل می کند. صندل قدیمی ترین نوع کفش است.